Uczenie się biologii do matury. Z czego warto korzystać?

Przeczytaliśmy płynnie podręczniki już podczas przygotowań do lekcji. Niektórzy uczniowie narzekają na te książki i mówią, że za dużo w nich szczegółów i są niezrozumiałe, ale przydadzą się w czasie powtórek przed maturą. Możemy także na rynku znaleźć pozycję zatytułowaną “Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Bardzo spodoba się nam sposób, w jaki ta książka została napisana. Znajdziemy tu bardzo dużo ćwiczeń i ciekawych zadań. Wszystko jest wyjaśnione wystarczająco jasno, więc warto poświęcić na tę publikację więcej czasu niż zakładaliśmy.

Jakie zadania zamieszczono w tym zbiorze?

Można powiedzieć, że zadania w książce “Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” są ciekawe i warto zwrócić na nią swoją uwagę. Zadania są podzielone na sekcje, więc możemy powtarzać wszystko na bieżąco. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż korzystanie z typowego zeszytu ćwiczeń.

Zalety dobrego zbioru kart pracy z biologii

Taka książka to niemal Biblia dla maturzystów, z której będziemy często korzystać. Książkę warto mieć (lub znać kogoś, kto ma) i korzystać z niej, gdy chce się coś prędzej rozgryźć. Wszystko jest wyjaśnione w przystępny sposób, a książkę czyta się całkiem przyjemnie. Bardzo wygodnie rozwiązuje się także wszystkie zadania. Do tego znajdziemy tu wiele wykresów i tabel, które są wykorzystywane na egzaminach maturalnych, więc warto je sprawdzić. Ćwiczenia zostały zaczerpnięte z zakresu podstawowego i częściowo z rozszerzonego. Zadania są dość proste, oparte głównie na instrukcji. Każdy licealista kupuje tę książkę w pierwszej kolejności.

Tryb nauki przed maturą


Przed maturą musimy dużo ćwiczyć, aby zestaw zadań nie okazały się za trudne. O wiele lepiej jest przejść od razu do wypełniania arkuszy z egzaminu końcowego. Tydzień po tygodniu przed maturą należy wszystko rozplanować. Jeżeli pewne kwestie są kłopotliwe, należy poświęcić na nie więcej czasu.